Harcı Memnuniyet, Yakıtı Güven

 

HARCI MEMNUNİYET, YAKITI GÜVEN

Gebze’nin istihdama ve sektöre artı değer yaratan tesislerinden Yılyak Kömür, müşteri memnuniyeti ve çevre hassasiyetiyle zirveye oynuyor. Kömür sektörünün önde gelen işletmelerinden kabul edilen firma, Türkiye’nin dört bir yanına kurulu depolarıyla da istihdama omuz veriyor.

HARCI MEMNUNİYET, YAKITI GÜVEN


Kuruluş
: 1963

Tesisler: 5 depo

Yetkili: Yılyak Yakıt Pazarlama ve Satış Müdürü İlhan Yaman


SEKTÖRÜN YÜKSELEN ÇITASI


Türkiye’nin farklı noktalarındaki 5 deposuyla yurt içi piyasalarına hâkimiyetini artıran Yılyak Kömür, 1996 yılından itibaren müşterilerinin ihtiyaçlarına son teknolojik yöntemlerle cevap veriyor. Hızlı ve kaliteli hizmet anlayışıyla çalışmalarını dur durak bilmeden yüksek çıtalarla inşa eden Yıldırım Şirketler Grubu’nun başarılı firması, 180 kişiye sağladığı istihdamla da sektörün en fazla çalışan kucaklayan tesislerinden kabul ediliyor. Kömürcüler OSB’nin Başkanı olan deneyimli sanayici Mehmet Yıldırım’ın idaresindeki Yılyak Kömür’ün temiz ve çevreci üretimiyle sanayideki var olan algıları alaşağı ettiğini belirten Yılyak Kömür Pazarlama ve Satış Müdürü İlhan Yaman; “Finansal hareketliliği baz alan yapımız, müşteri memnuniyetine gösterdiğimiz saygımız ve istihdama doping sağlayan tesislerimizle sektör öncüsü firmalardan kabul ediliyoruz” diyor.


KURULUŞ SERÜVENİ


Firmanın bağlı olduğu YILDIRIM Şirketler Grubu’nun temellerinin, Garip Yıldırım’ın 1963 yılında Samsun’da kurduğu Garip Yıldırım ve Oğulları adlı küçük bir inşaat malzemesi şirketiyle atıldığını anlatan İlhan Yaman; “Yıldırım ailesinin yüzde 100 sahibi olduğu özel bir şirket konumundaki Yıldırım Grup, 1980 yılından bu yana ailenin ikinci kuşağı olan Ali Rıza, Yüksel ve Mehmet Yıldırım kardeşler tarafından yönetilmektedir. Yıldırım Grup, 2008 yılında İsveç’te ilk uluslararası yatırımını gerçekleştirmesini müteakiben, merkezi İstanbul’da bulunan ve dünyanın 4 kıtasında, 21 ülkede, 11 farklı sektörde faaliyet gösteren küresel bir güç konumuna erişmiştir. Kardeşlerin işe hâkimiyeti ve şirketimizin başarısı, Türkiye’nin iş adamları arasında üst sıralarda yer alması kararlılığının bir göstergesidir” dedi.


5 DEPOSUYLA İSTİHDAMA HİZMET


Dağınık halde hizmet veren kömür firmalarını çatısı altına toplayan Gebze Kömürcüler OSB bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yılyak Kömür’ün, çevreyle uyumlu üretim metotlarını benimsediğini belirten İlhan Yaman, OSB’yle birlikte müşterilerine daha düzenli ve kaliteli hizmet sağladıklarını ifade etti. Kocaeli, Trabzon, İskenderun, Elazığ ve Samsun depolarında dağıtım yapan ve 1996 yılından bu yana aralıksız hizmet veren firmanın yalnızca Gebze deposunda 40 kişi çalışıyor. Diğer 4 depodaki istihdam sayısı ise 140…


“PİYASA MERCEĞİMİZ ALTINDA”


Dolar kurundaki oynaklığı ve iç piyasalardaki dalgalanmaları yakinen takip ettiklerini belirten Yaman; “Geleceğe dönük finansal piyasalarda yaşanacak hareketlilikleri günümüz içinde değerlendirerek çeşitli önlemler alıp, yatırımlarımıza yön vermekteyiz. İstikrarlı ve planlamalı bir şekilde yapılan adımlarımızla önümüze çıkacak sorunlar için gardımızı önceden alıp, stratejik bir yol haritası oluşturduk. Bu çalışmalarımızın meyvelerini başarılarımızın bir parçası olarak gördüğümüz değerli müşterilerimizle paylaşarak onların destekçisi olarak hep yanlarında olduk ve olacağız” şeklinde konuştu.


KÖMÜR SEKTÖRÜ


Kömürün doğru teknolojilerle, çevreyi kirletmeden kullanıldığı takdirde diğer tüm enerji kaynaklarına kıyasla en ucuz yakıt olduğunu dile getiren İlhan Yaman; “Bunu en iyi kullanan ülke olan ABD, elektrik üretiminin büyük bir bölümünü kömür kullanarak sağlamıştır. Bu doğrultuda kömür birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’mizde de ülke kalkınmasında ve toplumun yaşam kalitesinin belirlenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ülkemiz için önemli katı yakıt enerji sektörü olan ithal kömürü, Türk basının katkıları ile sahip çıkarak sektörü daha da ileriye taşımaya gayret etmeliyiz” açıklamalarında bulundu. Yaman, Türkiye’nin yerli kömür rezervlerinin yeterli olmadığının altını çizerek, ülke yetkililerinin ithalat aşamasında destek verecek uygulamalar geliştirerek sektöre katkı sağlanması gerektiğini anlattı.

“HARCIMIZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ”


Yılyak Yakıt Pazarlama ve Satış Müdürü İlhan Yaman:

Şüphesiz işletmelerde “Müşteri Memnuniyeti” büyük bir öneme sahiptir. Bizler de bunun bilincinde olarak sadece uygun fiyat vermenin yeterli olmayacağını düşünerek müşterilerimize satış sonrası da hizmet vermenin önemini dikkate aldık. Bu anlamda müşterilerimizle periyodik olarak toplantılar yaparak birlikte kömür piyasası üzerinde karşılıklı fikir alışverişi yapıp onların sıkıntılarına, görüşlerine ve tekliflerine yardımcı olmak adına sürekli yenilikçi adımlar atmak için verileri kayıt altına almaktayız. Onların talepleri bizlerin izleyeceği pazarlama ve satın alma faaliyetlerimizin yön verme de önemli bir yere sahiptir. 

Sanayi Gazetesi / 17 Nisan 2017

 
...