Harci Memnuniyet, Yakiti Güven

 

HARCI MEMNUNIYET, YAKITI GÜVEN

Gebze’nin istihdama ve sektöre arti deger yaratan tesislerinden Yilyak Kömür, müsteri memnuniyeti ve çevre hassasiyetiyle zirveye oynuyor. Kömür sektörünün önde gelen isletmelerinden kabul edilen firma, Türkiye’nin dört bir yanina kurulu depolariyla da istihdama omuz veriyor.

HARCI MEMNUNIYET, YAKITI GÜVEN


Kurulus
: 1963

Tesisler: 5 depo

Yetkili: Yilyak Yakit Pazarlama ve Satis Müdürü Ilhan Yaman


SEKTÖRÜN YÜKSELEN ÇITASI


Türkiye’nin farkli noktalarindaki 5 deposuyla yurt içi piyasalarina hâkimiyetini artiran Yilyak Kömür, 1996 yilindan itibaren müsterilerinin ihtiyaçlarina son teknolojik yöntemlerle cevap veriyor. Hizli ve kaliteli hizmet anlayisiyla çalismalarini dur durak bilmeden yüksek çitalarla insa eden Yildirim Sirketler Grubu’nun basarili firmasi, 180 kisiye sagladigi istihdamla da sektörün en fazla çalisan kucaklayan tesislerinden kabul ediliyor. Kömürcüler OSB’nin Baskani olan deneyimli sanayici Mehmet Yildirim’in idaresindeki Yilyak Kömür’ün temiz ve çevreci üretimiyle sanayideki var olan algilari alasagi ettigini belirten Yilyak Kömür Pazarlama ve Satis Müdürü Ilhan Yaman; “Finansal hareketliligi baz alan yapimiz, müsteri memnuniyetine gösterdigimiz saygimiz ve istihdama doping saglayan tesislerimizle sektör öncüsü firmalardan kabul ediliyoruz” diyor.


KURULUS SERÜVENI


Firmanin bagli oldugu YILDIRIM Sirketler Grubu’nun temellerinin, Garip Yildirim’in 1963 yilinda Samsun’da kurdugu Garip Yildirim ve Ogullari adli küçük bir insaat malzemesi sirketiyle atildigini anlatan Ilhan Yaman; “Yildirim ailesinin yüzde 100 sahibi oldugu özel bir sirket konumundaki Yildirim Grup, 1980 yilindan bu yana ailenin ikinci kusagi olan Ali Riza, Yüksel ve Mehmet Yildirim kardesler tarafindan yönetilmektedir. Yildirim Grup, 2008 yilinda Isveç’te ilk uluslararasi yatirimini gerçeklestirmesini müteakiben, merkezi Istanbul’da bulunan ve dünyanin 4 kitasinda, 21 ülkede, 11 farkli sektörde faaliyet gösteren küresel bir güç konumuna erismistir. Kardeslerin ise hâkimiyeti ve sirketimizin basarisi, Türkiye’nin is adamlari arasinda üst siralarda yer almasi kararliliginin bir göstergesidir” dedi.


5 DEPOSUYLA ISTIHDAMA HIZMET


Daginik halde hizmet veren kömür firmalarini çatisi altina toplayan Gebze Kömürcüler OSB bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yilyak Kömür’ün, çevreyle uyumlu üretim metotlarini benimsedigini belirten Ilhan Yaman, OSB’yle birlikte müsterilerine daha düzenli ve kaliteli hizmet sagladiklarini ifade etti. Kocaeli, Trabzon, Iskenderun, Elazig ve Samsun depolarinda dagitim yapan ve 1996 yilindan bu yana araliksiz hizmet veren firmanin yalnizca Gebze deposunda 40 kisi çalisiyor. Diger 4 depodaki istihdam sayisi ise 140…


“PIYASA MERCEGIMIZ ALTINDA”


Dolar kurundaki oynakligi ve iç piyasalardaki dalgalanmalari yakinen takip ettiklerini belirten Yaman; “Gelecege dönük finansal piyasalarda yasanacak hareketlilikleri günümüz içinde degerlendirerek çesitli önlemler alip, yatirimlarimiza yön vermekteyiz. Istikrarli ve planlamali bir sekilde yapilan adimlarimizla önümüze çikacak sorunlar için gardimizi önceden alip, stratejik bir yol haritasi olusturduk. Bu çalismalarimizin meyvelerini basarilarimizin bir parçasi olarak gördügümüz degerli müsterilerimizle paylasarak onlarin destekçisi olarak hep yanlarinda olduk ve olacagiz” seklinde konustu.


KÖMÜR SEKTÖRÜ


Kömürün dogru teknolojilerle, çevreyi kirletmeden kullanildigi takdirde diger tüm enerji kaynaklarina kiyasla en ucuz yakit oldugunu dile getiren Ilhan Yaman; “Bunu en iyi kullanan ülke olan ABD, elektrik üretiminin büyük bir bölümünü kömür kullanarak saglamistir. Bu dogrultuda kömür birçok ülkede oldugu gibi Türkiye’mizde de ülke kalkinmasinda ve toplumun yasam kalitesinin belirlenmesinde önemli bir rol oynamistir. Ülkemiz için önemli kati yakit enerji sektörü olan ithal kömürü, Türk basinin katkilari ile sahip çikarak sektörü daha da ileriye tasimaya gayret etmeliyiz” açiklamalarinda bulundu. Yaman, Türkiye’nin yerli kömür rezervlerinin yeterli olmadiginin altini çizerek, ülke yetkililerinin ithalat asamasinda destek verecek uygulamalar gelistirerek sektöre katki saglanmasi gerektigini anlatti.

“HARCIMIZ MÜSTERI MEMNUNIYETI”


Yilyak Yakit Pazarlama ve Satis Müdürü Ilhan Yaman:

Süphesiz isletmelerde “Müsteri Memnuniyeti” büyük bir öneme sahiptir. Bizler de bunun bilincinde olarak sadece uygun fiyat vermenin yeterli olmayacagini düsünerek müsterilerimize satis sonrasi da hizmet vermenin önemini dikkate aldik. Bu anlamda müsterilerimizle periyodik olarak toplantilar yaparak birlikte kömür piyasasi üzerinde karsilikli fikir alisverisi yapip onlarin sikintilarina, görüslerine ve tekliflerine yardimci olmak adina sürekli yenilikçi adimlar atmak için verileri kayit altina almaktayiz. Onlarin talepleri bizlerin izleyecegi pazarlama ve satin alma faaliyetlerimizin yön verme de önemli bir yere sahiptir. 

Sanayi Gazetesi / 17 Nisan 2017

 
...